Mnohí dnes zvažujú dovolenku, ktorú by si užili viac aktívne, alebo iba aktívne, a preto sa rozhodujú, čo si vybrať. Cestovné kancelárie ponúkajú rôzne zážitkové a adrenalínové športy, ktorým sa môžete venovať na dovolenke. Avšak, často by sme chceli aj ušetriť nejaké to euro, tak zvažujeme primerané alternatívy. No, a taký výlet na bicykli na niekoľko dní je skvelá voľbaSpráv

Správna výbava
Pred plánovaním takéhoto výletu je dobré skontrolovať si svoju cyklistickú výbavu. Funkčné brzdy, prehadzovačka, či kolesá bez osmičiek je dobrý základ. Ak sa podcení správne nastavenie bicykla, tak by dobrodružstvo na kolesách mohlo dopadnúť horšie ako tipovanie výsledkov závodov na http://extra.bet365.com/news/sk/. Potom nastupuje osvetlenie, blatníky, nosič na fľašu s vodou a nosič na cyklotašku. Väčšina preferuje zadný nosič, nakoľko je lepšie mať predné koleso voľné kvôli riadeniu, ale je to skôr otázka zvyku.

Ako sa obliecť
To je náročná otázka, ktorá sa pravdepodobne týka každého výletu. Pri cyklovýlete asi platí, že menej je viac. Teda samozrejme, že sa oblečieme podľa počasia, ale minimum vecí je prioritou kvôli tomu, aby sme sa čo najviac odľahčili. Pre pohodlnú jazdu je dobré určite mať cyklistické nohavice so sedacou vycpávkou a prípadne aj tričko, ktoré dobre odvádza pot. Osvedčená rada je vziať si so sebou dve sady oblečenia kvôli praniu a sušeniu. Rukavice s poduškami sú tiež fajn, nakoľko človek celý deň drží v rukách riadidlá, tak sa dlane trochu šetria.

Priebeh dňa na bicykli
V závislosti od ročného obdobia a počasia sa vyberiete svoj denný režim. Ak sa vyberiete na výlet cez leto, tak ráno vstanete relatívne skoro, najlepšie je už okolo 7:00 začať šliapať, aby ste mohli potiahnuť zhruba do 11:30, kedy sa cez horúčavu niekde skryjete. Je dobré zastať na obed v nejakom meste, dedinke, kde si dáte obed a trochu si odpočiniete v chládku. Zmrzlina tiež dobre padne. Doplníte zásobu vody a povedzme okolo 14:30 pokračujete v trase. Potom už len dorazíte na miesto, kde prespíte.

Ako na viacdňový výlet bicyklom 1

Šikovné rady
Ako sme spomínali, je dobré zobrať si dve sady oblečenia. Dôvod je jednoduchý. Po celom dni v sedle bude tričko aj nohavice značne zapáchať. Preto je dobré si oblečenie večer preprať v čistej vode, na druhý deň si dať čisté z druhej sady a oprané nejako usušiť na bicykli cez deň počas jazdy. Prakticky už cez obed si môžete dosušiť oprané veci, ktoré si zbalíte a večer proces opakujete so špinavým oblečením. Určite dobre padne, keď sa každý večer umyjete, akoby zmyjete zo seba celý deň a človek ide spať čistý a voňavý. Nie vždy je k dispozícii sprcha, ale na každej čerpacej stanici tečie voda, ktorá poslúži tomuto účelu.

Ako s jedlom
Zase dobrá otázka. Tu záleží od vás, či chcete so sebou ťahať kilogramy jedla, alebo si budete kupovať jedlo priebežne. Rada znie – majte pri sebe len minimum jedla, ktoré zjete, ak nebude na blízku žiadny obchod. Inak si každý deň môžete nakúpiť na raňajky a večeru niečo pod zub a na obed je fajn zastaviť sa na dobré varené jedlo. Okolo obeda ponúkajú reštaurácie a pohostinstvá nejako to menu, takže sa dá slušne najesť za slušné peniaze a vy získate silu a energiu na ďalšie kilometre. Tiež je nutnosť mať pri sebe fľaše s vodou, povedzme tak 3 až 4 litre, ktoré však priebežne dopĺňate počas jazdy.