Starostlivosť o telo je náročná. Vo veľkej miere to ovplyvňuje okolité prostredie, ale aj správne kroky, ktoré sú predovšetkým na vás. Prečo je tomu tak? Prečo sa niekomu jednoduchšie darí udržať pleť v dokonalom stave a iný si musí prejsť celou radou špeciálnych procedúr?

Každý človek má svoje špecifiká

To je známy fakt. Každý človek má iný genetický základ, preto sa nedá napísať presný návod s dlhodobým efektom. Existujú rôzne druhy pleti a jej citlivosť na okolité faktory, preto by bolo nerozumné, snažiť sa v jednom článku zhrnúť to, čím sa zaoberá celá a široká oblasť tejto medicíny.

Avšak fungujú určité triky, ako si výrazne vylepšiť vzhľad na prvý pohľad. Pokiaľ ste v strese, pretože vás čaká rande, stretnutie, alebo sa máte pripraviť na inú významnú udalosť, môžete si vlastnoručne dopomôcť k rýchlejšiemu rastu vlasov a krásnej pleti.

Dôležitosť hydratácie

Toto je základ, od ktorého sa bude všetko odvíjať. To, že má každý vypiť minimálne 2 litre vody denne, asi nemá cenu rozpisovať. Voda je základ, vyvažuje správne fungovanie všetkých orgánov v tele a výrazne sa podpisuje na fungovaní metabolizmu. Pokiaľ chcete, aby boli účinky kyseliny hyalurónovej naozaj viditeľné, vedzte, že bez vody sa ďaleko nepohnete.

Optimálne stravovanie

Patrí k základom zdravého životného štýlu tiež. Je to ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje stav vašej pleti. Bez správnej dávky minerálov a vitamínov sa pleť regenerovať nebude. V jednotlivých intervaloch by ste mali konzumovať:

  • raňajky – najmä cereálie a ovocie
  • desiata – ovocie, zelenina
  • obed – zelenina, mäso, polievka a pečivo
  • večera – mäso a uhľohydráty

Špeciálne ošetrenie

Posledným dôležitým bodom je špeciálna kozmetika. Ako sme však spomínali, každému však vyhovuje iná značka. Existuje paleta výrobkov v rôznych cenových reláciách, niekto preferuje prírodnú kozmetiku, niekto má svoje overené klasické značky, iný druh pleti a vie, či používať krémy na suchú alebo zmiešanú pleť.

Text: PR
Foto: unsplash.com