Neviete ako si zútulniť váš domov pomocou malých detailov? Niekedy je naozaj náročné mať priestorovú predstavivosť a vedieť si v hlave usporiadať všetky tie malé detaily, ktoré by ste si mohli do vášho bytu dokúpiť. V dnešnom článku vám poradíme, čo by ste si mali do svojho bytu jednoznačne zaobstarať a zároveň je to momentálne IN.

Ako na dekorovanie bytu – čo je momentálne IN? (Foto: unsplash.com)

Rastliny

Viac zelene si chceme do nášho domova priniesť vždy a zároveň sú rastlinky niečo, čoho nemôžete mať doma až príliš veľa. Vyberať si môžete z rôznych druhov, z tých náročnejších aj menej náročných, plazivé, pichľavé alebo deravé. Výber by ste mali prispôsobiť podľa toho, kam danú rastlinku umiestnite.

Dekoráciou môže byť aj samotný črepník alebo iný priestor na umiestnenie kvetináča. Momentálne je najobľúbenejším spôsobom ich zavesenie pomocou macramé. Rovnako si viete zaobstarať aj stojan na viacero kvetov, prípadne systém na vešanie kvetov na stenu.

Ako na dekorovanie bytu – čo je momentálne IN? (Foto: unsplash.com)

Koberce a závesy

Vďaka týmto dvom doplnkom dokážete priestor niekoľkonásobne viac zútulniť. Koberce totiž zakrývajú podlahu a sú dekoráciou, ktorá vám nebude zbytočne zavadzať, no zároveň z nej budete mať úžitok. Vhodné sú hlavne na plávajúcu podlahu, ktorá je studená a preto môže byť pre nohy nepríjemná.

Čo sa týka závesov, tak stavte hlavne na nadčasový vzhľad a kvalitu materiálov. Nie je nič horšie, ako lacné závesy, ktoré sa neustále krčia, nedržia dobre tvar a hneď po prvom praní vyblednú alebo sa zdeformujú. Siahajte po neutrálnejších farbách, jednoduchých vzoroch a jemnej štruktúre látky.

Tapety a farebné steny

Ak by ste si mysleli, že sú tapety už dávno z módy, tak sa mýlite. Práve za posledné roky sa opäť vracajú, no v novom šate. Zaujímavé sú hlavne tie, ktoré sa menia pod uhlom svetla, sú z rôznych materiálov alebo majú 3D štruktúru. Stačí ich dať na jednu stenu a už bude vyzerať váš byt o čosi útulnejšie.

Byt s bielymi stenami nepôsobí útulne, rovnako ako priestor bez kobercov alebo závesov. A aj keď máte takúto čistotu priestoru radi, tak by ste predsa len mali vyskúšať aspoň jednu farebnú stenu v miestnosti. Nemusí to byť nič šialené, stačí vybrať krémovú, svetlo sivú alebo hnedú farbu.

Text: PR