Kabát je neodmysliteľným predstaviteľom elegantného štýlu a kraľuje formálnym udalostiam. Dokáže muža premeniť na skutočného džentlmena. No páni ho zvyknú radi nosiť aj cestou do práce, na rande, špeciálne udalosti či stretnutia s priateľmi. Okrem toho, existuje mnoho ďalších štýlov pánskych kabátov: neformálny či športový, takže každý si môže nájsť ten svoj.

Druhy pánskych kabátov - ako si vybrať ten najlepší?

Druhy pánskych kabátov – ako si vybrať ten najlepší? (zdroj: komerčný článok)

Ako začať vyberať vhodný kabát?

Keď si kupujete kabát, potrebujete sa najskôr zamyslieť nad tým, aké by mal mať vlastnosti. Kabáty sa vyrábajú z prírodných alebo syntetických materiálov, jednovláknových i zmesových tkanín a každý ponúka iné výhody. Vždy sa však treba radšej zamerať na odolnejšie materiály, ktoré sa zároveň príjemne nosia. Kabát vám potom dlhšie vydrží a nemusíte každú sezónu absolvovať pátranie po perfektnom zvršku.

Farby a strihy sú krokom číslo dva

Čo sa týka farieb, najobľúbenejšie a najpraktickejšie sú jednoznačne tmavšie odtiene základných farieb, najmä čierna, hnedá, sivá, tmavomodrá či khaki. Ľahko ich zladíte k zvyšku outfitu a pristanú takmer každému.

Do úvahy pri výbere kabátu treba vziať aj strih. Je nevyhnutné, aby vám dokonale sedel. Máte radšej priliehavejšie strihy kopírujúce línie tela, alebo uprednostňujete kabáty, v ktorých sa môžete voľnejšie pohybovať? Vždy je ale dôležité zamerať sa na dĺžku rukávov, šírku kabátu v oblasti hrudníka, aby rozmery zodpovedali vašim mieram.

Dlhý verzus krátky kabát

Úplne najjednoduchšie delenie podľa dĺžky delí kabáty na dve základné skupiny: dlhý a trojšťvrťový či krátky kabát. Dlhý pánsky kabát pokrýva ¾ výšky, dodáva nositeľovi mužnosť a seriózny, elegantný vzhľad. Je klasickejší, tradičnejší a formálnejší. Okrem toho, opticky pomáha veľmi vysokým mužom zamaskovať centimetre.

Krátky pánsky kabát obvykle nosievajú mladší muži, ktorí milujú dynamickejší a menej formálny, ležérny vzhľad.

Kabát s dvojradovým alebo radšej jednoradovým zapínaním?

Večná dilema mnohých mužov! Pánske kabáty s dvojradovým zapínaním sú veľmi zaujímavé, výrazné, vyzerajú fantasticky a hodia sa na formálne príležitosti, ale aj na bežné nosenie k džínsom a svetrom. Často bývajú inšpirované vojenským štýlom a zvyknú mať netradičnejšie goliere.

Na druhej strane, kabáty s jednoradovým zapínaním menej podliehajú sezónnym módnym trendom, sú jednoduchšie a univerzálnejšie. Aj medzi nimi nájdete množstvo pútavých modelov.

Nezabúdajme i na tretiu možnosť: asymetrické zapínanie, vďaka ktorému šikovne zamaskujete nedostatky postavy.

Kabáty podľa počasia

Špeciálnou kategóriou pánskych kabátov sú kabáty určené na zimu. Zimný kabát je najčastejšie vlnený a teplý. Kabát s kapucňou je praktický na ochranu hlavy pred vetrom, ľahkým dažďom či snežením. Na prechodné obdobie a hlavne na jar zase páni zvyknú nosiť trenčkot alebo ľahký plášť svetlejších farieb, populárna je najmä béžová.

Online obchod Bolf má v ponuke množstvo krásnych kabátov na rôzne príležitosti a do každého ročného obdobia za skvelé ceny. Nezmeškajte výhodné akcie!

Komerčný článok