Nie, nechrlia oheň ani nevystreľujú šípky s jedom, pred ktorými sa musíte každú chvíľu uhýbať. Reč je o interiérových svietidlách, k výberu ktorých treba jednoducho dospieť.

Svietidlá do interiéru z netradičných materiálov

Aj u vás doma visia „taniere“ v okrúhlom či polkruhovom nástennom prevedení? Klasickými svietidlami nemáte čo pokaziť, no na mieste je skôr otázka, ako svietidlami imidž domácnosti vylepšiť? Dá sa to, ak siahnete po produktoch s netradičným dizajnom. Tvary, ale aj materiály vytvárajú šarm svietidiel, a vlastne to platí aj pri iných výrobkoch, ako sú šperky (pravé perly, zlato, postriebrenie, zirkóny, drahé kamene, krištáľ…), obuv (umelé materiály vs pravá koža), nábytok (masív, drevotrieska…). Preto aj vy pri výbere interiérových svietidiel môžete popremýšľať, ktorý materiál zapadne do štýlu vášho bývania. Na trhu totiž nevystupujú len kovové svietidlá, ale aj drevené, papierové, plastové, krištáľové či dokonca svietidlá z kameňa alebo skla. Zvlášť prírodné materiály majú schopnosť pohrať sa s útulnosťou nášho bývania.

Králi medzi interiérovými svietidlami

V súčasnosti takmer v každej domácnosti vidíme stropné či nástenné svietidlá, z ktorých visia „cencúle“, a je to naďalej veľmi moderné. Kryštáliky odrážajú svetlo a na stene sa tak vytvorí nádherná hra farieb. Zároveň pôsobia luxusným dojmom a miestnosti dodajú jemnosť a eleganciu. No potom sú interiérové svietidlá s prvkami kameňa či dreva, s výrazne pánskym alebo prírodným charakterom. Tak ako sa všade hodia izbové rastliny, tak všade zapadnú svietidlá s prírodnými materiálmi. Už len cez sedačku či na koberec prehodiť zvieraciu kožu a výsledkom je úžasný bohémsky štýl. Okrem materiálov dodajú atmosféru príbytku aj farby. Nebojte sa farebných kombinácií a zaveste nad jedálenský stôl k zelenému plastovému tienidlu čierne, príp. nechajte svoje interiérové svietidlá rozkvitnúť množstvom kvetov, pásikov či šmúh. Ak si zvolíte dizajnové svietidlo, ktoré ale samo na osvetlenie miestnosti nestačí, doplňte ho ďalšími svietidlami, ktoré budete zapínať podľa potreby.

Text:PR