Na internete teraz nakúpite už všetko. Od kozmetiky, oblečenia, elektroniky až po nábytok. Zároveň sa uľahčujú aj spôsoby platby a dopravy. A keď poznáte tie správne tipy a triky, tak dokážete ušetriť a nákupy budú ešte pohodlnejšie.

Máme pre vás naše tipy a rady, ktoré ušetria nemalé peniaze pri každom nákupe online.

Ilustračné foto (Zdroj: unsplash.com)

Využívajte zľavové kódy

Online nakupovanie má hlavnú výhodu v tom, že si môžete uplatniť množstvo zliav. Najčastejšie to býva zľava na odber newslettra, čo býva 10 – 15 % na prvý nákup. Okrem toho nájdete aj množstvo stránok, ktoré ponúkajú zľavové kupóny na rôzne e-shopy. Môže to byť zľava na dopravu zadarmo alebo niekoľko percent alebo eur dole z nákupu.

Náš tip: Na stránkach https://www.kuponyzdarma.sk/ nájdete tisíce zľavových kódov s extra zľavou k nákupu, ale aj prehľad aktuálnych akcií, zliav, výpredajov a špeciálnych ponúk pre stovky obľúbených eshopov. Určite nájdete aj vaše obľúbené obchody a zľavy k nákupu.

Sledujte sezóny zliav

Čo je určite dobré vedieť, tak je to, kedy sú najväčšie obdobia zliav v online obchodoch. Tie najväčšie výpredaje bývajú, samozrejme, pred Vianocami a ďalšie sú na začiatku leta. Treba ale pravidelne vaše obľúbené e-shopy sledovať, pretože každý predajca to môže mať inak.

Len z overených e-shopov

Nakupujte len na e-shopoch, ktoré sú overené a máte s nimi skúsenosť vy alebo vaši známi. Často ponúkajú aj najlepšie ceny a zákaznícky servis. Možnosťou navyše je aj vrátenie tovaru zadarmo do 30 dní alebo výmena tovaru za inú veľkosť. Pri e-shopoch, ktoré sa vám zdajú podozrivé by ste určite nemali platiť vopred, pretože už by ste svoje peniaze nemuseli nikdy uvidieť.

Náš tip: Aby ste mali istotu dobrého nákupu a originálneho tovaru, využívajte len autorizované a overené eshopy. Zoznam obchodov nájdete na stránkach https://www.nakupnaporadna.sk/internetove-obchody/.