Ak máte ráno po zobudení opuchnuté oči, tak je to normálne, veď to zažíva väčšina z nás. Príčinou môže byť nedostatok vody, príliš veľa vody, málo spánku, prípadne sedenie počas celého predošlého dňa za počítačom. Ako sa ale týchto opuchnutých očí zbaviť čo najrýchlejšie? Máme pre vás pár tipov, čo by ste mali použiť, aby vám zmizli kruhy pod očami do pár minút.

Ako na opuchnuté oči - čo vám určite pomôže?

Ako na opuchnuté oči – čo vám určite pomôže? (Foto: unsplash.com)

Chlad

Tým, že sa vo vašich očiach nahromadila voda a zároveň sú unavené musíte vyriešiť tak, že ich zobudíte. No a čo je lepšie použiť, než chladný povrch? Nie len vaše očné okolie, ale aj celú tvár môžete zobudiť pomocou kocky ľadu. Opatrne prechádzajte po oblasti pod očami, prípadne krúžte po celej pleti a budete vyzerať zdravo, oddýchnuto a rozžiarene. No a po opuchnutých očiach nebude ani stopy.

Kofeín

Šálka kávy dokáže zakryť prebdené noci, zlú náladu a nedostatok energie. Pri opuchnutých očiach vám nemusí pomôcť len vypitie kávy, ale aj kofeín podávaný zvonku. Namočte si sáčky s čiernym čajom do vody a priložte ich k očnému okoliu. Kofeín začne účinkovať a zbaví vás nežiaducich opuchov a kruhov pod očami. Ak sa rozhodne pre pomoc pitím kávy, dbajte na spôsob jej prípravy. Len správne pripravená káva má priaznivé účinky pre naše telo. Hľadali sme za vás, kde sa dozviete ako vybrať kávovar.

Korektor

Nemáte ráno dostatok času na prikladanie vreciek z čajom alebo ľadových kociek? Opuchnuté oči viete veľmi ľahko zakryť aj korektorom alebo makeupom. Potom stačí už len trochu púdru a na celý deň máte vystarané. Samozrejme, aj ak ste muži, tak sa nebojte poprosiť priateľku, aby vám s tým pomohla. To, že máte na sebe niečo navyše nikto ani nezbadá.

Krém

Ak vás trápia opuchnuté oči dlhodobo, tak vám s tým môžu pomôcť špeciálne krémy vyvinuté presne na riešenie takýchto problémov. Niektoré očné krémy majú dokonca gélovú chladivú textúru a kovový aplikátor, čo zvyšuje účinnosť daného produktu. Pri nanášaní krém jemne vmasírujte a počkajte, kým sa vám poriadne vstrebe do pokožky.