Už formulácia otázky skrýva zlý prístup k problému. Máme pre vás niekoľko účinných tipov, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa so stavom depresie a vrátiť sa k obvyklému spôsobu života. Na začiatok sa nesnažte bojovať proti smútku. Neúspešne budete bojovať sami so sebou.

Toto je súčasť vnútorného sveta. Vaše zážitky a spomienky. Pokus potlačiť emócie nepovedie k ničomu. Nechajte svoju bolesť vyjsť von! Dôležité je, aby ste sa s milovanou osobou dobre rozlúčili a zabezpečili jej dôstojný pohreb vo Zvolene.

Nepotláčajte svoje pocity

Úmrtie v rodine je „veľká“ udalosť, ktorá zanechá na vašom srdci a živote veľké stopy. Musíte sa rozlúčiť s človekom, ktorého ste každý jeden deň mali po svojom boku.

Mnohí, však svoj smútok nesú ťažko a hľadajú potešenie v alkohole. Takýto pokus zbaviť sa depresie ale vedie k opačnému výsledku. Depresia sa vyvíja v zrýchlenom režime a v takejto situácii je veľmi ľahké stať sa závislým na alkohole alebo drogách.

Vyhnite sa samote

Chatovanie s priateľmi a príbuznými vám pomôže rýchlejšie sa zotaviť. Morálna podpora a prípadne materiálna pomoc sú jediným spôsobom, ako nejako zmierniť vašu bolesť. Neodmietajte úprimnú pomoc. Zapojenie príbuzných a priateľov do vášho života môže byť jedným z hlavných faktorov liečenia.

V zdravom tele, zdravý duch

Pochopením tohto princípu vzťahu fyzického a emocionálneho stavu sa môže dať človek do poriadku. Inými slovami, ak je fyzický stav na slušnej úrovni, potom nemusíte mať strach ani o svoje emócie. Základom je zdravý životný štýl a zdravá strava, vďaka ktorým to zvládnete oveľa lepšie.

Vyplňte duchovnú medzeru

Po plači prichádza relaxácia a emocionálna prázdnota, ktorú musí niečo naplniť. Neznamená to, aby ste zosnulého zo svojich spomienok vytlačili. Skúste ale popri nostalgických myšlienkach myslieť aj na niečo iné, čo dá vášmu životu nový zmysel! Je to náročné a ťažké, ale musíte sa o to pokúsiť.

Text:PR