Bez rozdielu pohlavia – každý chce mať žiarivý úsmev. Aj keď o ženách sa hovorí, že najkrajším make upom každej ženy je pekný úsmev, výnimkou nie sú ani muži. Teda s tým rozdielom, že ak nie sú práve pred televíznymi kamerami, tak make up nenosia. Ak vám pánboh resp. vaši rodičia nenadeli do vienka žiarivý úsmev, ako sa môžete vzoprieť svojmu osudu a pomôcť bielym zubom?

Návšteva zubára
O žiarivý úsmev sa vám môže postarať aj váš zubár, je tu však riziko, že keď tam už budete, urobí vám aj prehliadku chrupu a možno bude chcieť niečo vŕtať. Každopádne, samotný proces bielenia zubov je bezbolestný, ale pomerne drahý. Bielenie spodných aj dolných zubov vás môže vyjsť aj na viac ako 200 eur.

Bieliace pásiky
Lacnejším a bezpečným spôsobom bielenia zubov sú bieliacie pásiky. Ako tento spôsob funguje? Približne za 60 eur si kúpite pásiky na 14 dní (samozrejme, môžete si kúpiť pásiky aj na dlhšie obdobie, ale zároveň si priplatíte) a tie si aplikujete denne na 40 – 60 minút na zuby. Pásiky si nalepíte na hornú a spodnú časť a zahryznete. Takto ich necháte pôsobiť určený čas. Neobsahujú žiadny peroxid a sú šetrné ku vašej zubnej sklovine. Majú príjemnú mentolovú chuť a nijako vás neobmedzujú pri rozprávaní.

A čo domáce recepty?
Ďalším riešením, na ktoré narazíte na internete, sú domáce recepty na bielenie zubov. Ak objavíte také, ktoré vám odporúčajú umývať si zuby sódou bikarbónou alebo citrónovou šťavou, vyhnite sa im. Váš zubár vám potvrdí, že takéto bielenie zubov je síce účinné, ale poškodzuje zubnú sklovinu resp. pomôže rozšíreniu zubného kazu. Takže ak chcete mať žiarivejší úsmev, nemali by ste sa zdráhať priplatiť si. Pretože život s poškodenou sklovinou nie je práve to, čo ste chceli.

Zdroj: PR, foto: ilustračné (flickr.com)