Kúpa „jazdeniek“, ako väčšina ľudí nazýva jazdené autá, bude aj v nasledujúcich rokoch veľmi obľúbená. Nájsť ale kvalitné jazdené auto môže byť pre niekoho problém. Aj keď dostupnosť autobazárov je lepšia, než pred pár rokmi, kauzy ohľadom stáčania kilometrov a zamaskovania nedokonalostí na aute spomalili predaj v niektorých autobazároch. Ako si ale vybrať jazdené auto, s ktorým budete spokojný?

Uprednostnite kúpu priamo od majiteľa

Ak si chcete vybrať jazdené auto, s ktorým budete spokojný, odporúčame vám uprednostnite kúpu priamo od majiteľa, ideálne od niekoho, koho poznáte a poznáte aj samotné auto. Takto viete, že auto je v takom stave, v akom uvádza aj samotný majiteľ. Viete, ako sa majiteľ o auto staral a viete aj aké malo chyby. Môže sa stať, že nikto z vašich známych zrovna nepredáva auto, ale ak poznáte cez svojich známych niekoho, kto áno, uprednostnite túto možnosť.

Pri kúpe auta od majiteľa, ktorého poznáte, budete vedieť, kedy boli menené pneumatiky, v akom stave sú brzdové kotúče a budete vedieť, či auto nemá problémy s alternátorom, alebo s motorom.

Overený autobazár vs. dovoz zo zahraničia

Ak nemáte možnosť kúpiť si auto od niekoho známeho, odporúčame vám vybrať si overený autobazár, nie taký, ktorý má veľa negatívnych recenzií. Aj keď každý máme inú skúsenosť s autobazármi, vždy je lepšie pozrieť si recenzie a uprednostniť overený aj na úkor menšieho výberu áut. Pozor dávajte na staré autá s problémovým turbom. Aj keď pri takýchto autách vedia výrazne pomôcť práve výkonné prídavné budíky na reguláciu tlaku turba a reguláciu tlaku oleja, treba byť na pozore pri výbere áut s turbom. Ľahko by sa mohlo stať, že by sa vám mohlo pokaziť a jeho výmena by vám výrazne zvýšila výdavky na fungovanie auta.

Ak ale nechcete auto z overeného autobazáru, vždy je možnosť nechať si doviezť auto zo zahraničia.

Text:PR