Dnes už nie sú náramkové hodinky len doplnkom na sledovanie času. V súčasnosti sú nevyhnutným atribútom úspechu, pretože dokážu o sociálnom postavení človeka hovoriť viac než si myslíme. Tento efekt ale nedosiahnete len tak. Potrebujete sa vyznať v pravidlách správneho výberu hodiniek, s ktorými vás v tomto článku zoznámime.

Ako na výber kvalitných hodiniek S nami nezabudnete na žiadny významný detail

Prvá a najdôležitejšia vec je značka

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť pred výberom hodiniek, je fakt, že by ste nemali míňať peniaze na lacné čínske a falošné verzie slávnych značiek.

Pánske hodinky sú doplnkom, na ktorom sa nešetrí, pretože kvalita je viditeľná od prvého momentu a len tak sa vám s nimi podarí dosiahnuť skutočne dobrý dojem. Preto si dajte záležať na výbere miest, kde ich kupujete. Hodinky.sk sú v tomto prípade najlepšou zárukou kvality.

Populárne a prestížne modely

Najpopulárnejšími výrobcami hodiniek u mužov sú napríklad švajčiarske Certina, Tissot alebo japonské Citizen, Seiko či Casio. Nezaostávajú ani Festina, Timex, G-Shock a ďalšie. Možno ste nevedeli, že na výrobu niektorých najlepších modelov jedného kusu sa musí podieľať zhruba 20 ľudí. Zaujímavé, ale v rámci dokonalého mechanizmu aj logické.

Štýl života

Pri výbere hodiniek by ste mali zohľadniť aj váš životný štýl. Všeobecne platí, že viac univerzálnych modelov, ktoré môžete použiť na rôzne príležitosti, by malo byť súčasťou šatníka nejedného moderného muža. Dnes si ale viete vybrať aj špeciálny typ pánskych hodiniek, s ktorým zaujmete na každej jednej akcii a bez nutnosti ich častej výmeny.

Je to určitý spôsob kompromisu. Jedná sa o športovo-klasické hodinky, ktoré dobre fungujú ako s neformálnym, tak aj oficiálnym oblečením. Takéto produkty ponúka napríklad Tissot, Seiko a Certina v rôznom prevedení a cenách.

Švajčiarske modely sú všeobecne uznávané za najlepšie na svete. Preto, ak potrebujete vyniknúť, ukážte svoju individualitu a vyberte si dokonalé pánske hodinky v elegantnom klasickom vzhľade. Výber je naozaj široký a pestrý.

Strojček

Ak už ste sa rozhodli, ktoré verzie by najlepšie vyhovovali vášmu štýlu a osobnosti, musíte si pri konkrétnych modeloch sledovať aj spracovanie mechanizmu, na ktorých je celý systém založený.

Strojček v hodinkách môže byť mechanický alebo elektronický „Quartzový“. Z čoho vyplýva, že vám princíp ich fungovania nemusíme zrejme ani veľmi vysvetľovať. Poznávacím znamením, ako tieto dva mechanizmy pri kúpe rozoznať vlastným okom, je sledovanie pohybu sekundovej ručičky.

Pri mechanickom strojčeku v hodinkách je to plynulý, jednorazový pohyb, kde ručička neskáče. Naopak je to pri elektronickom strojčeku, kde ručička po každej jednej sekunde skáče na ďalšiu.

V súvislosti so strojčekom je pre vás dobré vedieť aj to, že elektronické hodinky sa nemusia naťahovať a presne zobrazujú čas do momentu, než vám doslúži baterka. Sú tiež považované za najpresnejšie.

Mechanický strojček v hodinkách je zasa o univerzálnosti a luxusnom dizajne, na ktorý si mnohí z nás určite potrpia. Tu sa nemusíte obmedzovať na výmenu batérie a stačí hodinky jednoducho natiahnuť.

Sledujte aj materiály

Dávajte pozor aj na materiál, z ktorého sú moderné hodinky vyrobené. Vysoko cenené telo vyrobené z titánovej zliatiny je naozaj luxus. Na pozlátených hodinkách bude náter čoskoro vyblednutý, takže by ste ich kúpu mali zvážiť, najmä ak ste aktívny človek s veľkou energiou v tele. V takomto prípade si vyberte skôr hodinky s kvalitným puzdrom.

Pozor na remienok

Popruhy hodiniek sú najčastejšie z kože, kovu alebo aj plastu. Lacný remienok sa ale rýchlo opotrebováva a nevyzerá veľmi atraktívne. Koža je na nezaplatenie, vydrží dlho a zároveň je remienok z nej pohodlnejší ako kovový. Je to však ale na vašom rozhodnutí. Kovové prvky zas môžu pôsobiť ako šperk, ktorým dopĺňate svoj celkový výzor a pôsobíte ako osobnosť s vkusom.

Nie je to teda žiadna jednoduchá záležitosť, a preto by sa nákup hodiniek mal brať veľmi vážne, nehovoriac o vysokej výpovednej hodnote tohto doplnku. Nerobte preto unáhlené rozhodnutia, starostlivo si všetko premyslite a až potom urobte priamy nákup hodiniek, ktoré vás najviac potešia, vystihnú a doplnia váš osobný štýl. Na Hodinky.sk máte na to možností naozaj veľa.

Text a foto: PR