Sociálnymi sieťami žijeme každý deň. Či už je to Instagram, Facebook alebo najnovšie TikTok. Niekedy toho už máme plné zuby a potrebujeme trošku vypnúť. Presne na to je ideálne dočasné zablokovanie účtu. Tiež nastanú situácie, keď si budeme chcieť Instagram vymazať úplne. Aby ste vedeli ako na to, tak máme pre vás jednoduchý a prehľadný návod. Niekedy to môže byť pomerne zložité.

Ako zrušiť Instagram: Ako na trvalé / dočasné zablokovanie účtu na Instagrame (Foto: unsplash.com)

Ako na dočasné blokovanie Instagramu

Ak si chcete nachvíľku od tejto sociálnej siete oddýchnuť, tak dočasné „vymazanie“ Instagramu je pre vás ideálnou voľbou. Po čase si účet môžete znovu obnoviť a s tým aj dáta, ktoré na svojom profile máte.  Ako prvé prejdite na možnosť „upraviť profil“. Tam nájdete možnosť „dočasná deaktivácia môjho účtu“. Potom máte udať dôvod, kde si vyberiete s vopred pripravenej ponuky. Instagram si vypýta heslo od účtu a po jeho zadaní kliknete na „Dočasne deaktivovať účet“. A máte hotovo!

Vymazanie Instagramového profilu

Druhou možnosťou je úplné vymazanie Instagramového profilu. V tomto prípade ale treba rátať s tým, že už sa ku svojim videám, fotkám a príbehom, ktoré tam máte uložené, nikdy nevrátite. Preto je dobre tento krok najprv zvážiť alebo si všetko uložiť do telefónu. Poďme k samotnému vymazávaniu.

Prihláste sa do svojho účtu a kliknite na tento odkaz, ktorý vás presmeruje do ponuky vymazania účtu. Vyberiete si z ponuky možností, prečo si účet vymazávate a potom už len vašu voľbu potvrdíte heslom a tlačidlom „Natrvalo odstrániť môj účet“.