Patrí tlačiareň k vašim nevyhnutným domácim pomocníkom? Je to jeden z veľmi dôležitých doplnkov domácej pracovne alebo firemnej kancelárie? V takom prípade určite viete, že vám nebude tlačiť do nekonečna a po určitom čase musíte doplniť alebo vymeniť náplň. Viete, ako na to? Viete si vybrať správny model?

Tlačiareň je multifunkčné zariadenie a neslúži nám už len na samotnú tlač. Kvalitné fotografie, kopírovanie alebo scener. Čím viac toho vaša tlačiareň dokáže, tým viac bude potrebovať farby a tonerov na vykonávanie zadaných úloh.

Tonery pre tlačiarne vyberajte podľa označenia

Každá jedna tlačiareň má vo svojom základnom balení svoje originálne tonery. Tie sa ale veľmi rýchlo minú. V minulosti ste pre ich doplnenie museli vyhľadať najbližšiu prevádzku, kde vám ich za poplatok naplnili. Dnes si stačí objednať tonery pre tlačiarne z dobrého e-shopu.

Nezabudnite si ale všimnúť označenie tlačiarne. Teda samotnú značku a jej ďalší číselný popis. Kód, na základe ktorého budete do nej vyberať laserové tonery. Tonery, ktoré vydržia, vytlačia niekoľko desiatok strán za minútu a poskytnú vám kvalitné výtlačky za prijateľnú cenu. Je však výhodnejšie, ak si vyberiete XL balenie, ktorého intenzita výmeny bude menšia.

Prečo laserová tlačiareň?

Samotné laserové tlačiarne sú ideálne na tlač textu, kde kvalita tlače je vždy perfektná. Akékoľvek znaky a tenké čiary sú takmer vždy jasné. Okrem toho sú výtlačky z laserovej tlačiarne rovnako dobré na všetkých druhoch papiera.

Prečo sa oplatí investovať do laserovej tlačiarne?

Ak je nutné u vás pokryť potreby tlače, využite laserové tlačiarne, ktoré majú obrovské množstvo výhod:

  • Vysoké rozlíšenie čiernobielych a farebných obrázkov.
  • Rýchlosť tlače: list A4 je spracovaný za 4–5 sekúnd.
  • Nízke náklady.
  • Trvanlivosť tlačených obrázkov.
  • Efektívnosť zdrojov tonerov.
  • Bezpečnosť.

Môže vás odradiť vstupná cena, no v priebehu jej dlhodobého využívania určite zistíte, že je to rentabilné riešenie, ktoré vám uľahčí fungovanie v práci a plnenie si svojich povinností.

Text:PR