Dnes to bude rýchly, no o to praktickejší článok. Poznáte to – na obrazovke sú nečistoty a utrieť ich len mokrou handrou nestačí. Obrazovku by ste mali čistiť, keď je vypnutá a vychladnutá. Opatrnosti nikdy nie je dosť, a preto určite nebude na škodu, ak televízor alebo monitor pri čistení vytiahnete zo zástrčky.

Čistiť by ste mali ideálne nasucho pomocou špeciálnej utierky na to určenej. Utierka by mala byť vyrobená zo špeciálnych vlákien. Pre LCD obrazovky je tento materiál ideálny, lebo na povrchu nezanecháva zbytočne žmolky. Nevhodnou voľbou sú staré handry a vyradené oblečenie. Rovnako nepoužívajte papierové utierky, toaletný papier. Všetky spomenuté materiály sú hrubšie ako utierka z mikrovlákna a hrozí poškrabanie spotrebiča. Pozrieť môžete na www.kuponyzdarma.sk, kde sú zľavy k nákupu cez internet. Aj do obľúbených eshopov, kde kúpite špeciálne čističe na obrazovky.

Na obrazovku zbytočne netlačte, radšej použite špeciálny prípravok určený na tieto účely. Pozor na čistenie alkoholom! Alkohol môže byť dobrým pomocníkom, no nepreháňajte to s ním a radšej použite na to určený prípravok. Čistiaci výrobok striekajte na handričku, nie na obrazovku. Rovnako môžete použiť špeciálne čistiace obrúsky, ktoré vám čistenie zjednodušia bez straty efektu.

Text:PR