Po dlhých zimných mesiacoch je ten pravý čas pustiť sa do jarného upratovania. Aj naše autá si zaslúžia, aby prichádzajúcu letnú sezónu privítali bez nánosov prachu a piesku vo svojich interiéroch. Takže všetko, čo vyčistiť ide, vyčistíme, a pokiaľ je to nutné, ošúchané textilné koberčeky či gumové rohože vymeníme za nové a ešte krajšie, ako boli tie predošlé.

Čisté auto je našou vizitkou. Pomôžme si autokobercami či gumovými rohožami

Čisté auto je našou vizitkou. Pomôžme si autokobercami či gumovými rohožami (zdroj: komerčný článok)

Autokoberce a gumové rohože ochránia a podtrhnú interiér auta

Udržať čistotu v aute je často oveľa náročnejšie, než by sa mohlo zdať. Nepomáha nám ani vlhké počasie a množstvo nánosov, ktoré si nechtiac na topánkach do auta donesieme. Hlavne v zimnom období máme tiež menej možností svoje autokoberce riadne vyčistiť a poriadne vysušiť. Nečudo, že nám to pod nohami potom škrípe a vŕzga. Ideálnym riešením by boli gumové rohože. Ich údržba je nenáročná, sú pevné, nepremokavé a v nepriaznivom počasí sú do auta ideálne. A hoci v ich prospech hovorí množstvo pozitív, predsa len nedokážu navodiť v interiéri auta tú správnu cestovateľskú pohodu.

Na rozdiel od nich sú textilné autokoberce celkom iná šálka kávy. Príjemný textilný materiál dokáže rovnako dobre interiér pozdvihnúť a zútulniť, ale tiež ochrániť podlahu auta pred premočením či zašpinením. Ich jednoduchá údržba, rýchle schnutie a reprezentatívny vzhľad sú zárukou, že naše auto bude pôsobiť vždy čisto a elegantne.

Interiér auta, to je aj batožinový priestor! Našťastie sú tu vane do kufra

Áno, aj náš batožinový priestor sa nemôže sťažovať na nedostatok smetí či občasných kaluží po rozliatych tekutinách. A hoci nie je priamo na očiach okoloidúcich, tiež si zaslúži, aby sme mu venovali trochu pozornosti. Našťastie máme riešenie! Plastové alebo gumové vane do kufra sú vyrábané špeciálne na mieru ku každému modelu auta, a tak dokonale kopírujú jeho tvar a vytesnia každé voľné miesto. Ochránia tak interiér nášho auta a my ho vďaka jednoduchej údržbe dokážeme udržať vždy čistý. Materiály, akými sú guma alebo plast, sa navyše veľmi jednoducho čistia a vydržia toho naozaj dosť. Vaňa sa dá z kufra vybrať a kedykoľvek opláchnuť vodou. Náš kufor tak bude vyzerať vždy upratane a už nikdy sa nebudeme musieť hanbiť otvoriť ho na parkovisku pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich.

Komerčný článok