Starší radiátor vám automaticky nemusí vyčarovať nedoplatok za kúrenie. Stačí sa spoľahnúť na moderné termostatické hlavice, vďaka ktorým vykurujete v požadovanej miere a vtedy, keď to potrebujete.

Staré termostatické hlavice sú nepresné

Určite to poznáte aj vy – s príchodom chladných večerov čoraz častejšie siahame po teplých dekách alebo si doprajeme o jednu vrstvu oblečenia naviac, aj keď si len čítame alebo sledujeme televíziu. Robíme všetko preto, aby sme tohto roku na kúrení čo najviac ušetrili, no sami vieme, že to nie je tá správna cesta. A hoci nás utešuje myšlienka, že aspoň náš príbytok nie je rajom pre vírusy, určite sa v ňom nebudeme dobre cítiť ani my. Nikto nechce vstávať do zimy ani po sychravom dni vkročiť do ľadového kráľovstva. Staré radiátorové hlavice navyše nemerajú teplotu interiéru tak presne, ako by to spravili tie moderné, a preto sa stáva, že nedokážeme hlavicu nastaviť tak, aby sme získali teplo domova na mieru. Výsledkom môže byť teda nielen náš pocit nepohodlia, ale aj nespokojnosti s ročným vyúčtovaním.

Ako na inteligentné vykurovanie

Viete, ako vyzerá moderné vykurovanie? Predstavte si termostatickú hlavicu, ktorú ovládate manuálne, ale pokojne aj svojím mobilom. Jednoducho si i na diaľku zvýšite alebo znížite teplotu radiátora. Na inteligentnom vykurovaní oceňujeme to, že nám termostatické hlavice umožňujú nastaviť tzv. scény, vďaka čomu nám odpadajú starosti s regulovaním teploty v príbytku či v kancelárii. Môžeme si dokonca naplánovať vykurovanie v rámci celého týždňa. V čase od 8.00 do 16.00 príjemných 23 stupňov, a mimo tohto intervalu a cez víkendy pokojne aj 18 stupňov Celzia. Takto rozumne si viete nastaviť vykurovanie aj u vás doma alebo vo víkendovej chate. Termostatické hlavice môžete umiestniť do každej miestnosti s radiátorom a regulovať teplotu v hociktorej časti domu či bytu. Aby bolo meranie teploty ešte presnejšie, na to vám poslúžia externé teplotné senzory, ktoré možno s termostatickými hlavicami ľahko spárovať. Dá sa vykurovať, šetriť a zároveň nezamrznúť? Už viete, že áno.

Text:PR