Letecká doprava sa stala aj na Slovensku bežnou formou prepravy. Bratislavské letisko ponúka viacero zaujímavých destinácií. Či už sa jedná o celoročné letecké linky alebo iba tie sezónne. Stále je to ale veľmi málo v porovnaní s letiskom pri Viedni.

Letisko Schwechat ponúka niekoľko násobne viac destinácií a takisto počet letov je výrazne vyšší ako z Bratislavy. Problémom môže byť iba doprava na samotné letisko. Tu existuje viacero možností. Môžete si zobrať vlastné auto a parkovať na letisku. Parkovné je ale veľmi drahé a hlavne pri dlhších zahraničných cestách sa takýto pobyt výrazne predraží. Ak máte známeho alebo kolegu tak ten Vás môže tiež zaviesť na letisko. Klasickým riešením je tiež využitie hromadnej dopravy ako sú autobusy alebo vlaky. Tu ste ale viazaný na cestovný poriadok a napríklad v noci jazdí výrazne menej autobusov ako cez deň. Ak teda letíte v noci, môže sa stať že samotná cesta na letisko a čas ktorý strávite čakaním na let bude dlhší ako samotný let. To je tiež dosť únavné.

Existuje ale ešte ďalšia možnosť ako sa dostať na letisko. Tou je taxi na Schwechat. Najčastejšie je táto taxi transfer služba využívaná z Bratislavy. Podľa požiadaviek je ale možné zobrať si taxi aj do iných miest na Slovensku. Klienti majú záujem aj o taxi zo Žiliny, Košíc alebo Banskej Bystrice. Samozrejme aj opačným smerom. Ak máte napríklad ubytovanie v Banskej Bystrici a ste viacerí, tak sa aj finančne oplatí zobrať si na takúto cestu taxi.

Text:PR