Nech idete na dovolenku do ktorejkoľvek krajiny, vždy by ste mali myslieť na cestovné poistenie. Aj keď idete len na predĺžený víkend. V prípade, že by ste potrebovali zdravotnú pomoc a nemali by ste toto cestovné poistenie, vyšlo by vás to dosť draho. Ako nájsť to najlepšie cestovné poistenie za prijateľnú cenu?

3 spôsoby, ako na lacné cestovné poistenie (Foto: unsplash.com)

Dajte na porovnanie

Na trhu je už množstvo poisťovní, čím sa konkurencia zväčšuje a snažia sa ponúkať najvýhodnejšie ceny. Jedno z najlepších cestovných poistení ponúka AXA. Okrem základných položiek pokrývajú aj poistenie domácich maznáčikov, poistku pri rizikových športoch, práce a štúdia. Podobné poistenie ponúka aj ČSOB. Uniqa, Allianz, Generali, Union a Groupama majú cestovné poistenie rovnaké. Portál www.cestovnepoistenia.sk to potvrdzuje.

Výrazne lacnejšie celoročné poistenie

Plánujete cestovať počas celého roka? Alebo máte na pláne viac ako jednu dovolenku do zahraničia? Zvážte kúpu celoročného poistenia. Oplatí sa to aj v prípade, ak chodievate za hranice aj na hory. Keď si poistenie zajednávate len na vybraný počet dní, niekedy vás to môže vyjsť všetko dokopy drahšie, než to celoročné. Výhodou je aj to, že na poistenie pri cestovaní už nemusíte myslieť.

Využite kupón

Poistenie si už viete teraz jednoducho vybaviť aj cez internet. Vyberiete si konkrétnu poisťovňu, zadáte tam osobné údaje a aj bližšie údaje o konkrétnom type poistenia. Pri takomto vybavovaní poistenia môžete využiť aj kupón na zľavu, ako napríklad AXA zľavový kód. Na stránkach KuponyZdarma.sk nájdete aj ďalšie zľavy na poistenie obľúbených poisťovní.