Koronakríza zasiahla život nás všetkých. Najviac ale zasiahla tých, ktorí prišli o prácu, resp. tých, ktorí boli na tom finančne horšie aj pred pandémiou. Finančné problémy dokážu znepríjemniť život každému a neutrpí nielen naša peňaženka, ale predovšetkým naša psychika.

Akonáhle sa ľudia zadĺžia, nevedia nájsť spôsob, ako sa z tejto situácie dostať a hrozí im exekúcia. Ako sa dostať z finančných problémov, ktoré vás môžu položiť na kolená?

Nekupujte to, čo nepotrebujete

Ak sa chcete dostať z finančných problémov, v prvom rade je potrebné urobiť potrebné opatrenia, aby ste sa nedostali ešte do väčších finančných problémov. Začať by ste mali tým, že budete kupovať len to, čo reálne potrebujete. Nepotrebujete mať preplnené skrine oblečenia, veľké množstvo topánok. Aj keď žijeme v dobe konzumu, myslite na to, že zbytočné plytvanie peniazmi na zbytočnosti, ktoré reálne nevyužijete, vás môže dostať do finančných ťažkostí. Ak si budete kupovať len to, čo potrebujete, nielenže ušetríte finančné prostriedky, ale aj ušetríte životné prostredie.

Každý z nás vytvorí ročne veľké množstvo kilogramov odpadu, ktorý zaťažuje životné prostredie. Myslite do budúcnosti a šetrite tam, kde šetriť môžete. Ak už sa nebude dať nič robiť a budete zadĺžený, pomôcť vám môže jedine oddlženie.

Osobný bankrot

Z finančných problémov sa môžete dostať aj za pomoci osobného bankrotu. Osobný bankrot je forma oddlženia, pri ktorej sa môžu fyzické osoby, ale aj podnikatelia zbaviť svojich dlhov, ktoré ich ťažia. Osobný bankrot sa dá zrealizovať týmito dvoma zákonnými formami – splátkovým kalendárom alebo konkurzom.

Je ale potrebné si najať tím profesionálov, ktorí sa v tejto oblasti, čiže v oblasti oddlženia, pohybujú dlhé roky a majú potrebné skúsenosti. Pripravia všetky potrebné podklady na oddlženie a vám sa tak bude konečne ľahšie žiť.

Text:PR