Sťahovanie do nového bytu alebo domu so sebou prináša rôzne, niekedy neočakávané výdavky. Zároveň je potrebné myslieť vopred, pretože v novom bývaní sa môžu objaviť rôzne technické problémy, ktorých oprava môže býva finančne náročná. Preto sa sťahujte s rozumom a ušetrite, kde sa dá.

Ako ušetriť na sťahovaní?

Ako ušetriť na sťahovaní? (zdroj: komerčný článok)

Šetriť áno, ale nie na nesprávnych veciach

Mnohí ľudia si myslia, že sťahovacie služby sú drahé, preto sa snažia presťahovať svojpomocne. Nezaraďte sa medzi týchto ľudí a zrátajte si vopred všetky náklady sťahovania s a bez sťahovacej služby. Svojpomocné sťahovanie môže, ale aj nemusí byť o pár eur lacnejšie. To jednoducho zistíte tak, že oslovíte sťahovaciu firmu s dobrým renomé a dáte si vopred vypracovať kompletnú cenovú ponuku. Napríklad firma sťahovanie Bratislava, ktorých ponuku služieb nájdete na internetových stránkach stahovacibratislava.sk, je zárukou rýchleho a nepredraženého sťahovania. Väčšina sťahovacích firiem si účtuje cenu za hodinu práce. Preto sťahovákom ich prácu uľahčite a vopred sa na sťahovanie pripravte.

Nábytok demontujte a pripravte ho na rýchly presun. Ak bývate na poschodí, zabezpečte prístup nielen do výťahu, ale aj po schodisku. Požiadajte susedov, aby z chodieb odstránili veci, ktoré by pri sťahovaní zavadzali. Snažte sa umožniť sťahovaciemu autu, čo najbližší prístup k hlavného vchodu. V prípade, že sa sťahujete svojpomocne, môžete si od sťahovacej firmy prenajať len vozidlo. Samozrejme, že všetko ostatné, vrátane dvíhania bremien, si budete musieť zariadiť sami, čo môže byť pri objemnejších kusoch nábytku alebo starožitnostiach naozaj problém. Sťahovacie služby prenajaté od firmy sú poistené a nemusíte sa báť poškodenia majetku. Preto aj z tohto dôvodu sa prenájom služieb profesionálov naozaj vyplatí.

Aj na maličkostiach sa dá ušetriť

Značne nákladné dokáže byť balenie majetku. Obalové materiály, fólie, škatule, prepravky, lepiace pásky, rohové kartóny. Všetky tieto pomôcky potrebné na balenie stoja peniaze. Samozrejme, že nejaké tie škatule viete získať aj zadarmo v potravinách. Zväčša však ide o zničený kartón, ktorý sa vám môže pretrhnúť. Odporúčame vám kúpiť na sťahovanie škatule a prepravky, ktoré sú na tieto účely vyrobené. Ušetriť na nich môžete tak, že si ich len prenajmete alebo zakúpite na internetovom bazáre. Vopred si pripravte zoznam vecí, ktoré do škatúľ zabalíte, vyrátajte si koľko ich budete potrebovať a pri balení šetrite miestom. Veci, ktoré ste už roky nevyužili jednoducho darujte alebo vyhoďte.

Komerčný článok