Keď máme smartfóny a smart obrazovky, prečo k nim nepripojiť aj ďalšie spotrebiče v našej domácnosti? Veľa z nich sa už dokáže správať tak, akoby nám čítala myšlienky. Presne v tom spočíva čaro inteligentnej domácnosti.

O inteligentných spotrebičoch už snívať nemusíte

O inteligentných spotrebičoch už snívať nemusíte (zdroj: komerčný článok)

Navrhnite si inteligentný domov podľa predstáv

Jednou z výhod života v inteligentnej domácnosti je fakt, že si jej komponenty môžete voliť/dopĺňať podľa okolností. Je to niečo podobné, ako keď si volíme výbavu do nového auta alebo spotrebiče do domácnosti. Pri zakladaní inteligentnej domácnosti nepotrebujete riešiť žiadne stavebné úpravy obydlia, a tak si ju viete zaobstarať aj do bytu či domu, ktorý vám nepatrí, a neskôr si ju pohodlne presťahovať. Jej základ totiž tvorí riadiaca jednotka napojená na internet a naprogramovaná tak, aby sa inteligentné spotrebiče v domácnosti správali presne podľa vašich predstáv. Čím viac takýchto spotrebičov vlastníte, tým väčší komfort si užijete. Samozrejme, nie každý si môže dovoliť všetky prvky inteligentného domova naraz, no poteší, že sa dajú do smart systému začleniť aj neskôr. Riadiaca jednotka príjme pod svoje krídla každý kompatibilný doplnok.

Správne nastavená inteligentná domácnosť

Navrhnúť si inteligentnú domácnosť na mieru nie je nič zložité, ak máme predstavu, v ktorých oblastiach by sa nám zišla. Či máme záujem v prvom rade o bezpečnosť domova (šikovné zámky, senzory, detektory…), kontrolu spotreby energií, alebo ovládanie spotrebičov na diaľku pomocou nášho smartfónu, inteligentná domácnosť nás nesklame. Rozkúri a vychladí vzduch tam, kde treba, zapne osvetlenie, médiá, uzamkne dvere či nám pošle upozornenie v prípade nepredvídaných okolností. Aj automatické zavlažovanie trávnika na základe predpovedí inteligentnej meteostanice je pre mnohých veľká pomoc. Vedeli ste, že si v inteligentnej domácnosti viete nastaviť rôzne scény, aby sa spotrebiče správali v nadväznosti na svoju činnosť? Signalizácia budíka môže zodvihnúť naše rolety a rozsvietiť svetlá, ale nám i zapnúť kávovar. Pomocou jednoduchej aplikácie sa aj vy stanete majstrami situácie a postaráte sa o to, že si vaša domácnosť nájde cestu, ako vám zabezpečiť pohodlie.

Komerčný článok