Každý model automobilu má iné rozmery kufru. Kufor je dôležitý pri cestovaní a slúži prioritne na uskladnenie batožiny a iných potrebných vecí, ktoré potrebujeme mať pri sebe.

Čo by vám v kufri auta nemalo chýbať?

Čo by vám v kufri auta nemalo chýbať?

Čo by vám v kufri auta nemalo chýbať? (zdroj: Africa Studio  / Shutterstock.com)

Vanička do kufra

Keď budete v kufri prevážať či už nákup, alebo batožinu, potrebujete zabrániť tomu, aby sa vám počas cesty obsah kufra nerozhádzal. Je pochopiteľné, že v prudkých zákrutách tomu nedokážete zabrániť. Dokážete ale zabrániť tomu, aby vám počas jazdy obsah kufra neznehodnotil čalúnenie kufra. Ak prenášate niečo tekuté, alebo aj niečo nie úplne najčistejšie, potrebujete chrániť poťahovú látku kufra.

Poťahy kufra ochránite jedine kvalitnou vaničkou do kufra. Vaničky do kufra dnes máte možnosť kúpiť v každom obchode s autodoplnkami. Vyberajte však také vaničky do kufra, ktoré budú vhodné do vášho auta. Každá značka a aj konkrétne modely majú iné rozmery kufra a preto majú aj iné rozmery vaničiek.

Skladacia prepravka

Chodievate autom na nákupy? Odporúčame vám mať v kufri auta okrem gumových vaničiek do kufra aj skladacie prepravky. Práve tieto prepravky vám poskytnú priestor na potraviny a tovar, ktorý ste nakúpili. Keď budete potrebovať prázdny kufor, jednoducho ich zložíte a môžete si ich dať trebárs aj pod predné sedačky, kde vám nebudú zavadzať.

Skladacia prepravka poslúži aj ako ochrana plnej nákupnej tašky. Takto budete mať ešte väčšiu istotu, že obsah tašky sa počas jazdy nevysype a po zastavení a otvorení kufra ho nenájdete rozhádzaný po celom kufri.

Štartovacie káble

Veľmi užitočnou pomôckou, najmä pri starších autách, je mať v kufri aj štartovacie káble. Ak máte v aute slabšiu autobatériu, resp. autobatériu, ktorá má už roky, nikdy nie je na škodu so sebou voziť práve balenie štartovacích káblov. Najčastejšie ich vodiči využívajú najmä cez zimu, ale využijete ich aj počas zvyšných ročných období. Pri starších autách so staršími autobatériami nikdy neviete, kedy jednoducho auto nenaštartujete kvôli vybitej autobatérii.

Komerčný článok