Sedacia súprava je dôležitá súčasť obývačky a bez nej by sme si túto miestnosť nevedeli ani predstaviť. Ako už však býva zvykom, všetko, čo sa používa, sa časom opotrebuje. Niečo skôr, niečo neskôr. Všetko záleží od kvality.

Ako si ale vybrať z ponuky sedačiek tú, s ktorou budete spokojní?

Správna veľkosť

V prvom rade je dôležité vybrať správnu veľkosť. Miestnosť nenafúknete a preto je nutné prispôsobovať výber sedačky práve rozmerom miestnosti. Predtým, ako si objednáte novú sedačku, pomerajte si miestnosť a miesto, kde bude umiestnená nová sedačka, resp. kde bola umiestnená stará sedačka. Na základe týchto rozmerov si budete môcť z ponuky vybrať takú sedačku, ktorá vám do miestnosti bude pasovať.

Medzi najobľúbenejšie sedačky patria rohové sedačky a účkové sedačky. Do malých obývačiek sa ale hodia najmä rozkladacie pohovky. Ak vás oslovili štýlové rohové sedacie súpravy v Bratislave, informujte sa, či vám nové sedačky dovezú priamo na vašu adresu a koľko stojí dovoz sedačky.

Poťahový materiál

Ak si chcete vybrať sedačku, s ktorou budete spokojní, v prvom rade je dôležité vybrať si dobrý poťahový materiál. Práve poťahový materiál ukáže, ako dlho vám vydrží nová sedačka, ktorú ste si objednali. Ak uprednostňujete výrobu sedačky na mieru, máte sami možnosť vybrať si poťahový materiál, čím si vlastne zvýšite životnosť sedačky.

Uprednostňujte tieto materiály – žinylka, mikroplyš, mikrovlákno, či kvalitný žakar. Tieto materiály sú oteruvzdorné, čím vydržia podstatne viac ako ostatné materiály.

Keď si budete vyberať poťahový materiál, zároveň si vyberte aj farebné prevedenie, ktoré bude pasovať do obývačky. Vo všeobecnosti sa najviac odporúčajú neutrálne farby, ktoré sú ľahko kombinovateľné a môžete si aj po pár rokoch povedať, že sedačka vám do obývačky pasuje.

Text: PR