Ako vyčistiť organizmus od látok, ktorými ho denne zaťažujeme? Jednou z metód je detoxikácia organizmu pomocou prírody. Aloe vera je vhodnou kúrou takmer pre každého.

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera?

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera? (zdroj: Freepik.com)

Prečo aloe vera?

Aloe vera alebo aj aloa pravá je sukulent, ktorý sa vyznačuje unikátnymi vlastnosťami.
Má vysoký obsah telu prospešných látok, ako sú vitamíny A, B, C a E, užitočné antioxidanty, dôležité aminokyseliny, enzýmy, minerály a stopové prvky ako napríklad: vápnik, draslík, zinok, sodík, meď, mangán, či chróm.

Aloe vera má nezastupiteľnú úlohu pri čistení organizmu. Pôsobí pozitívne na čistenie pečene i obličiek, pomáha pri tráviacich ťažkostiach, má blahodarný vplyv na pokožku, a predovšetkým posilňuje imunitu. Ťažko budeme hľadať rastlinu s tak širokým pozitívnym vplyvom na ľudské zdravie.

Skôr než začnete s detoxikáciou

Chudnutie a detox – skôr než sa do toho pustíte, musíte si uvedomiť, ako je dôležité, aby ste dodržiavali odporúčané dávkovanie aloe. Odporúča sa užívať na lačno maximálne jedna polievková lyžica. Taktiež je dobre vedieť, že aloe nie je vhodný produkt pre deti, tehotné a dojčiace ženy, osoby s chorobami tráviaceho traktu, obličiek a pečene.

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera?

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera? (zdroj: Freepik.com)

Ako si pripraviť detoxikačnú zmes

Vypestovali ste si svoju rastlinku aloe? Výborne, bude sa vám hodiť, je to najčerstvejšie zdroj potrebných látok, navyše bez konzervantov. Aby ste sa každé ráno nemuseli trápiť chystaním jednej lyžice aloe, odporúčame si nachystať zmes, ktorú uchováte v chladničke. Takto pripravenú detoxikačnú dobrotu si dajte vždy ráno pred raňajkami.

Budete potrebovať 5 dlhších listov aloe, ktoré pozdĺžne rozrežete a zoškriabete z nich lyžičkou obsah listov – aloe vera gél. Ten zmiešajte s rovnakým množstvom medu.

Ako proces podporiť

Nezabudnite, že telo bude vďaka naštartovaným detoxikačným procesom potrebovať väčší prísun tekutín – ideálne 3 litre nealkoholických nápojov denne. Aby ste procesy v tele podporili, voľte na pitie aj bylinné čaje napríklad z brezy a púpavy, pomôže vám aj obľúbený zelený čaj. Ak chcete telu dopriať luxus a skutočnou detoxikačnú bombu, zaraďte do jedálnička aj ďalšie potraviny so skvelými detoxikačnými vlastnosťami. Ktoré to sú?

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera?

Ako na detoxikáciu organizmu pomocou aloe vera? (zdroj: Freepik.com)

Upravený jedálniček všetkému pomôže

Cítite sa unavení a potrebujete svoje telo naštartovať? Zvoľte počas detoxikačnej procedúry s aloe vhodné potraviny, ktoré vám pomôžu vaše telo vyživiť, a zároveň podporí detoxikačný proces. Jedným z príkladov je cesnak. Toto prírodné antibiotikum vám pomôže telo naštartovať, stačí jeden strúčik denne. Avšak pozor! Vždy pred konzumáciou odstráňte stredový chvostík, ten spôsobuje nepríjemný pach z úst a zaťažuje trávenie. Dobré je jesť aj citrusové plody, repu, mrkvu, morské riasy, ananás, listovú zeleninu, artičoky alebo špargľu.

Prečo a ako často detoxikáciu vykonať?

Detoxikácia (a nie len tá pomocou aloe vera nápoja) – čistenie tela od látok, ktoré telu škodia, by mala byť rutinou každého z nás. Usadeniny v našich črevách znemožňuje telu vstrebávať živiny, nehľadiac na fakt, že sú tieto usadeniny samy o sebe škodlivé. Rovnako ako je samozrejmosťou si aspoň dvakrát denne vyčistiť zuby, malo by sa stať železným pravidlom najmenej dvakrát ročne (ideálne na jar a na jeseň) vykonať údržbu vašich čriev. Odstránite tak zvyšky potravy, škodlivé látky, ktoré sú na črevách usadené, baktérie, plesne, vírusy, ale aj ťažké kovy.

Žiadne drastické procesy

Keď dodržíte odporúčané dávkovanie, dosiahnete prirodzenú detoxikáciu pre celé vaše telo. Uľaví sa črevám, ktoré sa budú postupne čistiť, z čoho vyplýva ohromná úľava i pre ďalšie orgány, ako sú pečeň či obličky, ktoré nebudú musieť filtrovať škodliviny v tele. Jedná sa o príjemný a dlhodobý proces. Každá kúra by mala trvať aspoň mesiac.

Komerčný článok